Anında Güncellen

Trump’ın Twitter Hesabı Bir Türk Tarafından Kapatılmış!

Trump'ın Twitter Hesabını Kapatan Türk Çıktı!

78

Biliyorsunuz ki geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump‘ın Twitter Hesabı 11 dakikalığına da olsa devre dışı bırakılmıştı. Twitter mecrasında ise bunu kimin yaptığı merak konusuydu. Haftalar sonra olayın arkasındaki kişi ilk kez konuştu!

Şirket tarafından 11 dakikalığına da olsa hesabın neden kapatıldığı oldukça merak edilmişti. Bu bir yanlışlık mı?, İçeriden birisi Trump‘a nefretini mi kusmuştu? yoksa bir siber saldırımıydı?

Ve sonunda 11 dakikalık hesap kapatma olayının boş rolündeki isim Bahtiyar Duysak. Evet bir Türk. Olayın nasıl yaşandığını bir bir anlattı.

Duysak; öğrenci vizesi ile twitter da çalışan birisi. Olay Duysak‘ın son iş gününde meydana geldi.

Duysak olayın kendi hatasından meydana geldiğini söyledi. Twitter bu olayla çalkalanmadan önce bu hatadan kendisi bile haberdar değildi. Ve olay şöyle gerçekleşti.

Her gün olduğu gibi yine biri Trump’ın hesabını şikayet etmiş. Ve oda ufak bir jest olsun diye isteği kabul edip bilgisayarı kapatıp işten ayrılmış.

Peki burada hata nerde?

Duysak‘a göre bu Twitter cephesindeki bir hatadan kaynaklanıyor. Normalde Twitter’da bazı hesaplar siz ne yaparsanız yapın kapatılamaz. Trump’ın hesabıda bunlardan biri. Yani Duysak isteği onaylasa dahi bu hesap kapatma talebinin otomatikman Twitter tarafından işleme alınmaması gerekiyordu.

Duysak da buna güvenerek hesabı kapatmış. Sonrasında olanları biliyorsunuz.

 

 

Bülten Aboneliğine Katıl
Son yazılarımızdan mail ile bilgilendirme almak için kaydolun
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.