Anında Güncellen

Çukur Dizisi ve Oyuncuları

Çukur Dizisi Oyuncuları Konusu ve Hikayesi hespi yazımızda

217

Doğarken şurada yaşayayım. Anamın babamın şu kadar malı olsun diye seçemiyoruz. ilk Oradan golü yiyorsun zaten şanslıysan ne hoş. Şanssızsan ille de çabalayacaksın sonra paçayı toparlayabilirsen ne mutlu sana ama Çukur da doğduysan ne kadar çabalarsan çabala orası senin içine çekti zaman kurtuluşun yok.

Burada şans değil. Burada kader değil. Burada sadakat işliyor

Çukur İstanbul’un bir Mahallesi.İstanbul çukurun ta kendisi. Ve sen ya dışındasındır çukurun ya da içinde yer alacaksın bu içinde yer alanların çukura batanların hikayesi

Çukur yeni döneme bomba gibi düşmüş televizyon dizimiz. Baştan uyaralım içerdeyiz sanabilirsiniz ama yok yanılıyorsunuz Çukurdayız.

Çukur Dizisi Hikaye ve Konusu

Çukur İstanbul’un en belalı mahallesi Koçovalı Mahallesi ama mahalleli oraya çukur diyor. Çünkü bir kere girdin mi çıkamıyorsun.

Çukur Dizisi Oyuncular ve Rolleri

Şimdi konu şu bu Mahalle Koçovalıların elinde İdris Koçavalı yani Ercan Kesal mahallenin babası. Baba dedim bu konuya zaten döneceğiz İdris Başkan tüm mahalleliyi ailesi olarak gören çuvalla para kazansa da hem kendi pazarda meyve satan hem de oğullarına sattıran gösterişi sevmeyen yeri geldi mi koruyup kollayan yeri geldi mi kesip biçen biri. Kuralları var! Gariptir ki bu mahallede  adam öldürmek ,kadın satmak, haraç kesmek serbest de iş beyaza geldi mi orada dur arkadaş diyor İdris baba. Biz mantık yürütemedik Ama öyle işte oturtmuş sistemini bir şekilde. İşlerini oğulları yardım ile gidiyor.

En büyük oğlu hapiste Onun bir küçüğü Kahraman Koçovalı. Yani Mustafa Üstündağ oynuyor.Bu adam da sevimli rol oyanmadı hiç. Pis işlerin adam. Öyle pis işler dediğime bakmayın siz. Sübyancı dizide de cezasını iyi kestiler vallahi.

Bir de Selim var diğer oğlan. Selim’de işte aman gösteriş yapayım, ne de olsa babam zengin, ambarda içeyim coşayım takımda çekeyim üstüme herkes bana saygı duysun Adam’ı. Canlandıran Öner Erkan. Yalan Dünya dizisindeki karakterinden apayrı bir karakterde burada karşımıza çıkıyor,.

Hanım ağa ise Perihan Savaş tam bir sultan. Acımızı içimizde yaşarız. Biz dışarıya bir şey belli etmeyiz diye diye taş tutmuş, mermer gibi olmuş bir kadın.

Aslında 2 adet konu işleniyor. Biri Koçovalıların hikayesi var bir de en vıcığından bir aşk hikayesi bu hikayenin kahramanlarıysa Yamaç ve Sena. Yamaç neredeyse tüm kızların Deli olduğu Aras Bulut İynemli. Senaysa Dilan Çiçek Deniz bir kere çok güzel olmuşlar o ayrı.

Hikaye şöyle Yamaç gündüzleri kimyagerlik yapan geceleri gitar çalıp şarkı söyleyen bir rockstar. Birde karavanı olsa diyeceğiz ki Breaking Bad. Sena ise gerçek hayatta gerçekten karşılaşmayacağımız uzaklıkta bir tip. Kirasını ödemeyen, ne iş yaptığı bilinmeyen, paranın geldiği yer bilinmeyen ama 10 numara dairede oturan bir kız

İkisinin yolları da bir şekilde birleşiyor ve ortaya modern dönem romantizmi çıkıyor yani beni izle diye bağırıyor.

İlk bölümden Bülent Ersoy konuk oyuncu olarak getirdiler.Daha ne olsun diyesimiz geliyor ama demiyoruz. Çünkü izlemeye devam ediyoruz.

Çukurda ufak tefek pürüzler olsa da her şey yolunda giderken bir gün yeni bir çıkıveriyor sokaklara. Karşınızda şivesi daha oturmamış Erkan Kolçak Köstendil yani Saadettin yani Vartolu Sadettin. Mahalleye bir gelişi var sanırsın ABD polisi operasyon yapıyor. Tamam Narcos izlerken güzel bir sahneydi. Ahanda böyle antenli telefonlar var o zaman polisler de her yerden dinleyebiliyor. Amaç orada kimselere belli etmeden kulaktan kulağa Escobar‘a haber vermekti. Gelmişiz 2017 yılına evdeki telefon aya giden Apollo 11 ekibinin kullandığı bilgisayardan milyon kat daha güçlü bas tuşa ara ama yok illa şekil şukul yapıcaz. Esinlenmeye varız ama esinlenme bir projeyi daha ileri seviyeye taşıyacaksa.

Hadi bunu geçtik. Madem esinlenme dedik çukur dizisinde orijinal olan tek şey mahalledeki internet kafede diyebiliriz. gelin anlatayım.

Spoiler vermemek için Asena gibi kıvırıyoruz ama bunu söylemeden olmaz dizinin adı Baba olsa yeri imiş diyeceğimiz kadar kesişiyor hikayeler Vartovalının gelmesi ile değişen hikaye diziyi direkt Godfather at the Çukur havasına bürüyor.
Bizim vıcık vıcık aşk hikayesinin prensi Yamaç ile Çukurun hikayesi burada birleşmeye başladı işte.

Portakal sahnesini Hatırladınız mı? Hani Gotfatherdaki? Unuttuysanız Merak etmeyin hatırlayacaksınız sadece Godfather mı hayır!

No Country for Old Man de benzincindeki yazı tura sahnesi paralel dizimiz Çukurda da yeniden yorumlanmış.

Yetti mi bize yetti. Lakin senaristlere yetmemiş olacak ki alın size Narcos’dan bir esinlenme daha
Pacho‘nun düşmanını 2 motorun arasına asıp gaza bastıydı da adam salatalık gibi kütürt diye ordan ayrıldıydı ya. Hah işte onun arabayla olan versiyonunu burada gördük.

Sadece yabancı diziler değil bu arada. Karakterlerin eski dizilerinden da esinlenme var gibi. Mesela Aras Bulut İynemli ateşleme üçlemesinin tamamladı. Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde Meteyken evi ateşe vermişti, İçerde dizisinde depoyu ateşe verdi Çukur dizisininde de arabayı patlattı!  uuu ne kadar ateşli bir bey.

Vartovalı‘nında Karlos‘a bağlayıp başı ile akılı arasındaki mesafeyi ölçeceğini zannettik. Neyse ki kısa sürdü.

Yani aslında hak da vermek lazım sonuçta dizinin bir bölümü 2,5 saat arkadaşlar. Ne kadar orjinal olabilirsiniz 2.5 saat boyunca?

Genel Yorum
 • Yine de şunu söylemek lazım iş kaliteli
 • Oyuncular kaliteli
 • Hikayenin kalitesiyse 1972 de kanıtlandı.

Bu yüzden dizi anlaşılan daha çok konuşalacak bir eser ve daha çok izlenecek

Bülten Aboneliğine Katıl
Son yazılarımızdan mail ile bilgilendirme almak için kaydolun
İstediğin zaman abonelikten çıkabilirsin
4 Yorum
 1. gizem S. diyor

  ilk defa bir televizyon dizisinin eleştirisini gülerek okudum. yazılarınızın devamını bekliyoruz. teşekkürler 🙂

  1. gunceladam diyor

   yorumunuz için teşekkür ederiz gizem hanım. Eminiz her yazdığımız yazı hoşunuza gidecek 🙂

 2. Basri Yıldız diyor

  Efsane dizi. İçerse dizisinin kalitesi hiç aksatılmadan devam ediyor. Kalite akıyor.

 3. ilkhan diyor

  çukur dizisi içerdeden sonra en iyi dizi bence

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.